O firmie

Survivor Group, jest to firma zrzeszająca instruktorów, zajmujących się takimi dziedzinami jak sztuka przetrwania, techniki linowe, strzelectwo oraz taktyka walki w zróżnicowanym terenie, wykorzystywana przez siły zbrojne oraz organizacje paramilitarne. Wszyscy instruktorzy, mają wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu działalności dydaktycznej z powyższych dziedzin. Regularnie podnosimy swoje kwalifikacje, by jak najskuteczniej zapewnić najlepszą jakość wiedzy i umiejętności uczestnikom naszych szkoleń.

W dziedzinie sztuki przetrwania prowadzimy szkolenia skomponowane dla odbiorców zarówno początkujących jak i tych, dla których survival nie jest czymś nowym. W przypadku szkoleń taktycznych oferujemy trzystopniowe programy szkoleniowe, z których każdy stopień jest przystępny dla odbiorców o każdym poziomie zaawansowania. Szolenia prowadzimy na terenie Warszawy oraz najbliższych okolic.


Posiadamy wysokiej klasy kadrę instruktorską wywodzącą się z armii oraz organizacji
paramilitarnych. Instruktorzy dobierani są według ich kwalifikacji co do zagadnień
poruszanych na szkoleniach, w celu zapewnienia najwyższej jakości wiedzy i umiejętności,
jakie są przekazywane kursantom.

Janek "Szaman"

Założyciel firmy Survivor Group

Od 2012 roku, instruktor wydziału V-szkoleń Związku Strzeleckiego ,,Strzelec", doświadczony w prowadzeniu działalności dydaktycznej w zakresie sztuki przetrwania, strzelectwa oraz taktyki. Od 2016 roku pełni funkcję dowódcy JS1403 RSDS - Warszawa (Rozpoznawczo Szturmowa Drużyna Strzelecka). Obecnie w stopniu starszego sierżanta tejże organizacji.

Ukończony kurs spadochronowy STP w Stanach Zjednoczonych w ramach USPA, na koncie posiada 50 wykonanych skoków.

Stopień P4 w wojskowym systemie walki wręcz Krav Maga.

Kształcący się w zagadnieniach sztuki przetrwania od 2009 roku. Tematyką militarną zajmuje się od najmłodszych lat. Hobbystycznie zajmujący się także pirotechniką.

Od 2011 roku, szkolony osobiście przez płk. Roberta Edelwajna – byłego operatora Jednostki Wojskowej GROM, weterana wielu misji zagranicznych.

Absolwent studiów magisterskich na kierunku Bezpieczeństwo Wewnętrzne na Uniwersytecie Warszawskim. Na specjalizacji w zakresie zarządzania kryzysowego.

Włada językiem angielskim na poziomie biegłym. W tymże języku stworzył swoją pracę magisterską.

Od roku 2013 nieprzerwanie kształci się w zakresie języka arabskiego, obecnie poziom kształcenia plasuje się pomiędzy stopniami A2 a B1.

Ukończony z wyróżnieniem z rąk Ministra Obrony Narodowej, roczny kurs w Oddziale Specjalnym Żandarmerii Wojskowej w Mińsku Mazowieckim.

Certyfikowany ratownik pola walki – NATO Combat Life Saver. Ukończony kurs w tym zakresie w Wojskowym Centrum Kształcenia Medycznego w Łodzi.

Ukończony 4-dniowy kurs SERE (Survival Evasion Resistance Escape) w Centrum Przygotowań do Działań poza Granicami Kraju.