top of page
Wstęp

SURVIVALOWY EVENT DLA FIRM - 2 DNI

Oferujemy organizację dwudniowego wyjazdu integracyjnego dla firm lub grup. Ten wyjazd integracyjny jest perfekcyjnym połączeniem podstawowego szkolenia survivalowego, wypoczynku na łonie natury oraz zabawy przy grillu i ognisku. Ponadto, oprócz szkolenia survivalowego, grilla i ogniska w pierwszym dniu imprezy integracyjnej, mamy do zaoferowania do wyboru trzy atrakcje na dzień następny.
Przez dwa dni, zrealizujemy program podstawowego szkolenia survivalowego, spędzimy wieczór przy grillu i ognisku a także zrealizujemy jedną z trzech opcji atrakcji dodatkowej do wyboru:
A) Spływ kajakowy
B) Szkolenie linowe oraz zjazdy z wysokości
C) Strzelanie z broni ostrej na strzelnicy

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI: SURVIVORGROUPPL@GMAIL.COM / 604 493 025

SZKOLENIE SURVIVALOWE

Szkolnie Survivalowe

Szkolenie survivalowe, jest głównym elementem programu wyjazdu integracyjnego. Jest to kompleksowy kurs survivalu, podczas którego uczestnicy poznają w sposób praktyczny umiejętności z zakresu sztuki przetrwania takie jak: znajdywanie, pozyskiwanie i uzdatnianie wody pitnej, sposoby rozpalania ognia różnymi środkami i typy ognisk, budowa improwizowanych schronień survivalowych i szałasów, zdobywanie i przyrządzanie pożywienia oraz techniki sygnalizacji awaryjnej i survivalowej topografii - orientacji w terenie.
Program Kompletnego Szkolenia Survivalowego opiera się na pięciu FILARACH oraz trzech STREFACH survivalu.
Filarami sąWoda, Schronienie, Ogień, Jedzenie oraz Orientacja w Terenie wraz z Sygnalizacją Awaryjną.
Strefy survivalu dzielimy na: pierwszą - to co mamy przy sobie i w zasięgu ręki, drugą - to co mamy w zasięgu wzroku oraz trzecią - to co leży poza zasięgiem naszego wzroku. Wszystkie nasze działania w survivalu są z nimi związane.
Skrupulatnie krok po kroku, na szkoleniu realizujemy techniki z poszczególnych filarów, cały czas organizując nasze działania w trzech strefach aby wiedza jaką wyniesie kursant, była uporządkowana i dobrze utrwalona. Tak, aby jak najmniej mogło "wylecieć z głowy" w ewentualnym stresie związanym z prawdziwą Sytuacją Survivalową.

FILAR PIERWSZY: WODA

Wyjazdy Integracyjne dla Firm. Imprezy dla Firm. Eventy dla Firm. Szkolenie Survivalowe. Kurs Survivalu. Szkoła Przetrwania. Survivor Group. Warszawa.

Najważniejszy filar Survivalu. Zaraz po omówieniu zasad bezpieczeństwa, programu i organizacji naszego Wyjazdu Integracyjnego, przechodzimy do znajdywania źródeł wody.
Pokazujemy w praktyce, jak wykorzystywać roślinność, ukształtowanie terenu lub ślady okolicznych zwierząt, aby zmaksymalizować swoje szanse na odnalezienie zbiornika wodnego lub obszaru podmokłego. Kiedy już znajdziemy wodę, będziemy ćwiczyć Techniki Survivalowe pozwalające ją efektywnie pozyskać.
Zależnie od pogody i pory roku, używamy technik takich jak: studnia przy zbiorniku wodnym, pozyskiwanie wody przez transpiracje, odsączanie wody z błota, zbieranie rosy wyciskanie wody z mchu, topienie śniegu, zbieranie deszczówki, a także lokalizowanie wody w dnie wyschniętego strumienia.
Kiedy już zbierzemy wodę, przechodzimy do jej filtracji za pomocą pastylek do oczyszczania wody, filtra survivalowego, puryfikacji UV oraz poprzez jej przegotowanie (również ze sposobami gotowania wody gdy nie mamy naczynia do tego przeznaczonego).

FILAR DRUGI: SCHRONIENIE

Również kluczowy element Sztuki Przetrwania. Bywają nawet sytuacje, że schronienie jest bardziej i szybciej potrzebne niż woda. Bez wody możemy wytrzymać do dwóch-trzech dni. W ekstremalnych przypadkach natomiast, mróz i wiatr mogą nas zabić w ciągu godzin.
Zaraz po segmencie poświęconym wodzie na naszym Szkoleniu Survivalowym, przechodzimy do technik budowy schronienia. Podczas tej części szkolenia, uczymy dwóch podstawowych i niezbędnych Technik Survivalowych z tego filaru. Są nimi izolacja od podłoża oraz przygotowywanie zadaszenia. Zbudujemy podniesione od podłoża "łóżko survivalowe" z wyścieleniem izolującym z igliwia oraz użyjemy folii NRC (lekka i można ją zawsze mieć ze sobą) do przygotowania zadaszenia.
Ćwiczymy i omawiamy także wszystkie detale, takie jak odpowiednie techniki wiązania i napinania zadaszenia, umiejscowienie posłania względem ogniska lub innego źródła ciepła oraz lokalizacji schronienia uwzględniając roślinność, otoczenie i ukształtowanie terenu. 

Organizacja Imprez Integracyjnych. Imprezy Integracyjne dla Firm. Survival. Szkoła Przetrwania. Obóz Przetrwania. Kurs Survivalowy. Survivor Group. Warszawa.

FILAR TRZECI: OGIEŃ

Wyjazdy Integracyjne dla Firm. Imprezy Integracyjne dla Firm. Eventy dla Firm. Szkoła Przetrwania. Survival. Szkolenie Survivalowe. Obóz Survivalowy. Survivor Group. Warszawa.

Ogień w Survivalu jest niezwykle ważny. Temu filarowi poświęcamy znaczą część naszego szkolenia survivalowego. Można nawet powiedzieć że jest to filar filarów sztuki przetrwania. Ma on wpływ na jakość naszej wody, drastycznie zwiększa osiągi naszego schronienia oraz umożliwia spożywanie dużo większej gamy pożywienia ze źródeł naturalnych.
Pozwala też na pozyskiwanie bardzo ważnych witamin i mikroelementów z roślin. Pełni także funkcje odstraszające i obronne przed dzikimi zwierzętami. Nie wspominając już o walorach psychologicznych.
Nasze Szkolenie Survivalowe zawiera blok tematyczny na którym nauczysz się systemu rozpalania ognia krzesiwem który zawsze działa. Nauczysz się też skutecznego dobierania materiału do rozpalania ognia, skutecznych technik użycia krzesiwa oraz trafnego doboru warstw paliwa. Poznasz także najdokładniejsze detale odnośnie mechaniki działania ogniska. Jak działa spalanie? Co generuje ciepło? Jak umieścić ognisko względem terenu, wiatru i kierunków świata przy rozpalaniu? Jak utrzymywać ognisko kiedy jest mokro?

FILAR CZWARTY: JEDZENIE

Ogólnie przyjmuje się, że człowiek może przeżyć bez jedzenia nawet do dwóch-trzech tygodni. W praktyce jednak, w szczególności w sytuacji przetrwania, już po 48 godzinach bez posiłku nasze szanse na przeżycie zaczynają drastycznie spadać.
Dzieje się to ze względu na to, że im dłużej nie jemy -> tym mniej mamy energii -> tym mniej mamy sił i motywacji do działania. Nasza zdolność realnej oceny sytuacji i myślenie cierpi. Efektem tego jest zmniejszenie szans na zdobycie czegoś do jedzenia. Brak energii wpływa również na wszystkie pozostałe filary. Będziemy pozyskiwali mniej wody, będziemy mieli mniej siły na budowę schronienia oraz nazbieramy mniej paliwa do ogniska.
Na naszym Szkoleniu Survivalowym, uczymy podstawowych roślin jadalnych oraz sposobów ich przyrządzania. Uczymy także podstawowych pułapek i wnyków na dziką zwierzynę wraz z prawnymi i moralnymi zasadami ich użycia. Omawiamy w jaki sposób i kiedy możemy przygotowywać i spożywać znalezione mięso (padlinę). Poruszamy również podstawowe zagadnienia higieny i medycyny survivalowej.

Ogranizacja Imprez Integracyjnych. Wyjazdy Integracyjne dla Firm. Imprezy dla Firm. Szkolenie Survivalowe. Kurs Survivalowy. Szkoła Przetrwania. Survivor Group. Warszawa.

FILAR PIĄTY: SYGNALIZACJA AWARYJNA I TOPOGRAFIA

Wyjazdy Integracyjne. Imprezy Integracyjne dla Firm. Eventy dla Firm. Szkolenie Survivalowe. Obóz Przetrwania. Survivor Group. Warszawa.

Po przećwiczeniu technik z powyższych czterech filarów Sztuki Przetrwania, drugiego dnia Szkolenia Survivalowego skupiamy się na filarze piątym, polegającym na znalezieniu drogi wyjścia z sytuacji przetrwania.
Filar ten zawiera dwa kluczowe elementy, jakimi są sygnalizacja awaryjna oraz topografia survivalowa - orientacja w terenie. Podczas bloku tematycznego poświęconego sygnalizacji awaryjnej, realizujemy poranny wykład z tej dziedziny. Poruszamy na nim zasady sygnalizacji awaryjnej, zasady działania służb ratunkowych, podstawowe znaki w alfabecie Mors`a, oraz w jaki sposób najskuteczniej zostawiać widoczne ślady.
Po wykładzie ćwiczymy w praktyce ognisko sygnalizacyjne, lustro sygnalizacyjne oraz nadawanie sygnału S.O.S. zarówno metodami dźwiękowymi, jak i wizualnymi. Ćwiczymy także sposoby pozostawiania skutecznych wskazówek, pomagającym służbom ratunkowym odnalezienie nas, kiedy zdecydujemy się przemieścić. Wszystkie sposoby i techniki, których uczymy, były wykorzystane w realnych sytuacjach survivalowych na całym świecie.

Po zrealizowaniu teorii i praktyki z dziedziny sygnalizacji ratunkowej, przechodzimy do ostatniego bloku tematycznego, jakim jest topografia survivalowa. Podczas tego segmentu szkolenia, realizujemy wykład teoretyczny z zakresu technik i sposobów Survivalowej Orientacji w Terenie.
Na wykładzie uczymy zagadnień takich jak wyznaczanie orientacyjnej północy po mchu na drzewach lub kamieniach, po rozkładzie korony drzew i charakterystyce gałęzi, śniegu w zagłębieniach, po słojach ściętych drzew a nawet po konstrukcji mrowiska.
Uczymy także metod dokładnego wyznaczania kierunków świata za pomocą słońca, słońca i zegarka, księżyca oraz gwiazd. Uczymy również podstaw obsługi kompasu, pracy na mapie oraz marszu na azymut.
Następnie, wykonujemy krótki marsz na orientację, na którym zwrócimy szczególną uwagę na aspekty nawigacyjne. Podczas tego marszu, przećwiczymy w praktyce to, czego wcześniej dowiedzieliśmy się podczas wykładu.

Eventy dla Firm. Imprezy dla Firm. Organizacja Imprez Integracyjnych. Topografia Survivalowa. Wyznaczanie Północy Bez Kompasu. Szkoła Przetrwania. Survivor Group. Warszawa.

WARIANTY ATRAKCJI: KAJAKI, LINY, STRZELANIE

Atrakcja Dodatkowa

Po zakończeniu szkolenie survivalowego, organizujemy grill i ognisko integracyjne. Następnego dnia rano, przechodzimy do realizacji wybranej atrakcji dodatkowej. Poniżej opisane są trzy warianty:

Pomysł na Wieczór Kawalerski. Pomysły na Wieczór Kawalerski. Wieczór Kawalerski Pomysły. Szkolenie Survivalowe. Szkoła Przetrwania. Kurs Survivalu. Survivor Group. Warszawa.

SPŁYW KAJAKOWY

Ta atrakcja jest nakierowana na spokojny wypoczynek na łonie natury. Obejmuje ona spływ kajakowy przez malowniczy i zróżnicowany teren. Domyślnym miejscem organizacji wyjazdu integracyjnego w tym wariancie atrakcji dodatkowej jest nasz ośrodek nad jeziorem Pisz. Spływ ten jest bardzo ciekawy, gdyż uczestnicy będą mieli okazję popłynąć kajakiem zarówno po krętej niewielkiej rzece, jak i po obszernym jeziorze. Uczestnicy którzy byli już na wyjeździe integracyjnym chwalą sobie fakt, że spływ kajakowy jest organizowany bezpośrednio po zakończeniu szkolenia survivalowego. Wówczas, kiedy płyną kajakiem przez dzikie tereny rzeki pisy mają okazję wizualizować sobie poszczególne techniki i zagadnienia sztuki przetrwania. "O! Tego konaru bym użył do budowy szałasu", "Pod tym drzewem bym szukał rozpałki do ogniska", "W tym miejscu zastawił bym pułapkę". Drugim domyślnym miejscem jest obszar realizowanych przez nas szkoleń survivalowych w Lasach Chojnowskich pod Warszawą. Wówczas, spływ byłby organizowany po rzece Jeziorce. Rzeka ta również ma do zaoferowania bardzo ładne widoki oraz atrakcyjny teren łąk, bagien i lasów
Istnieje możliwość organizacji tego wariantu wyjazdu w każdym miejscu w Polsce. Wymagane jest jedynie wcześniejsze ustalenie oraz musimy sprawdzić czy w preferowanej lokalizacji jest to logistycznie wykonalne. (Głównie czy w okolicy jest teren leśny oraz rzeka na której da się organizować spływy kajakowe). Jeżeli tak, to wszystko zorganizujemy.
Długość trasy jest całkowicie elastyczna. Dostosowujemy ją do preferencji i oczekiwań uczestników. Dostosowujemy również obszar trasy zależnie od preferencji czy chcą Państwo więcej czasu spędzić na rzece czy na jeziorze.

GALERIA

Galeria