JEDNOSTKA STRZELECKA 1403: ROZPOZNAWCZO-SZTURMOWA DRUŻYNA STRZELECKA - WARSZAWA

NAJBLIŻSZA SELEKCJA:

podstawowa_yellow8.png

 WEŹ UDZIAŁ W SELEKCJI

 

KIM JESTEŚMY?

 

JS1403 RSDS - Warszawa, została oficjalnie utworzona 4 Lutego 2013 roku z rozkazu Komendanta Głównego Związku Strzeleckiego "Strzelec".  Założeniem utworzenia jednostki było skupienie doświadczonych członków organizacji oraz starszych instruktorów w jeden zespół. Nieoficjalnie, jednostka działa od przełomu stycznia i lutego 2011 roku, kiedy to członkowie kilku warszawskich Jednostek Strzeleckich utworzyli zespół, którego celem i aspiracją jest dążenie do wyszkolenia, na wzór polskich Wojsk Specjalnych. Jest to oczywiście wzór niedościgniony i nieosiągalny, nie mniej jednak, należy wzorować się na najlepszych. Gromadzimy wiedzę i umiejętności z następujących dziedzin:


Taktyka walki w terenie leśnym (zielona), taktyka walki w terenie zurbanizowanym (czarna), taktyka ochrony VIPa (szara), medycyna pola walki (TCCC), topografia (mapoznawstwo), taktyka walki na terenach podmokłych i zbiornikach wodnych (niebieska), systemy walki wręcz, techniki linowe, sztuka przetrwania (survival), strzelectwo statyczne, dynamiczne i bojowe, pirotechnika, S.E.R.E, tracking i antytracking, oraz inne dziedziny wojskowości.

Zgodnie z postanowieniami statutu Związku Strzeleckiego "Strzelec", kontynuujemy działalność ruchu strzeleckiego z lat 1918-1939.

Trzy filary naszej działalności obejmują:
Wychowanie w duchu patriotyzmu zgodnie z hasłem “Każdy żołnierz obywatelem-Każdy obywatel żołnierzem”
Działanie na rzecz podwyższania gotowości obronnej Państwa
Działalność edukacyjna.

 

JAK DO NAS DOŁĄCZYĆ?

 

W ciągu roku przeprowadzamy dwie selekcje*. Jedną na wiosnę i jedną na jesień. Aby wyrazić chęć dołączenia do Jednostki, wystarczy wypełnić poniższy formularz. Rekruter RSDS przeprowadzi Cię przez cały dalszy proces rekrutacji. Najbliższy termin selekcji: IX / X 2021

Plakat.jpg

OBEJRZYJ CO ROBIMY:

*Selekcja to test sprawdzający sprawność psycho-fizyczną kandydata.

CO ZYSKASZ DOSTAJĄC SIĘ DO NAS:

 
  • Zyskujesz prawo do legalnego noszenia polskiego munduru.

  • Możliwość doskonalenia się w obszarze militarnych zainteresowań wraz z podobnymi Tobie pasjonatami wojskowości, a niekiedy też pod okiem doświadczonych instruktorów wywodzących się ze służb oraz jednostek specjalnych (ABW, GROM).

  • Możliwość formalnej współpracy z jednostkami wojskowymi i MON.

  • Możliwość uczestnictwa w ćwiczeniach i manewrach organizowanych przez jednostki wojskowe.

  • Możliwość zakupu ekwipunku wojskowego ze Stanów Zjednoczonych po cenie zarezerwowanej wyłącznie dla Jednostki. Współpracujemy ze sklepem Survivor Store USA, który zajmuje się importem/eksportem towarów militarnych w obie strony.

  • Darmowe 2 szkolenia survivalowe o wartości kilkuset PLN z oferty firmy Survivor Group w roku.

  • Korzystne zniżki w sklepach militarnych, myśliwskich i pirotechnicznych za pośrednictwem naszej Jednostki. (do 20%)

  • Możliwość uczestnictwa w szkoleniach na obiekcie szkoleniowym naszej Jednostki.

  • Możliwość zdobycia certyfikatów wydawanych i uznawanych przez służby mundurowe

  • Z czasem przekażemy Ci również zaawansowaną wiedzę specjalistyczną, niedostępną dla ogółu społeczeństwa.

Nasza Jednostka dynamicznie się rozwija, pozyskuje nowy sprzęt, umiejętności, wiedzę oraz kontakty szkoleniowe z jednostkami Wojska Polskiego za pośrednictwem Biura do Spraw Proobronnych Ministerstwa Obrony Narodowej. Nasza organizacja posiada porozumienie o współpracy z MON od 2015 roku. Posiadamy fundację oraz profil na Patronite. Dzięki temu stale zwiększamy nasze finansowanie i możliwości szkoleniowe.

CZEGO WYMAGAMY I JAK WYGLĄDAJĄ ĆWICZENIA?

 

Wymagamy punktualności, sumienności oraz szczerej pasji do wojskowości. Wytrzymałości fizycznej oraz psychicznej. Gotowości do działania w zespole. Gotowości do wpierania rozwoju Jednostki w przyszłości. Cechy te będą sprawdzane na selekcji.

Szkolenia prowadzimy co drugi weekend w sobotę oraz niedzielę. Czasami osobno, czasami łączymy te dni w jeden wypad. Jeździmy także na zgrupowania kilkudniowe, w tym na poligony. Wszystko zależy od charakterystyki oraz tematyki zajęć. Ćwiczymy taktykę walki w terenie zielonym, zurbanizowanym, strzelectwo, medycynę pola walki, survival, systemy walki wręcz, pirotechnikę, topografię, przenikanie oraz inne, pokrewne dziedziny wojskowości.

Liny thumb 3 click here.jpg

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ!

Chcesz wiedzieć jak dokładnie wyglądają nasze treningi? Chcesz zobaczyć pełne opisy zagadnień jakimi się zajmujemy? Kliknij zdjęcie po lewej i zapoznaj się szczegółowo z naszym programem traningowym. Znajdziesz tam dodatkowe galerie, filmy z naszych szkoleń, artykuły oraz filmy instruktażowe. Te ostatnie, w szczególności Ci się przydadzą, jeśli masz chęć dołączyć do naszej Jednoski. Ułatwią przejście selekcji oraz przyspieszą Twój proces szkolenia.

WSPÓŁPRACA I PARTNERZY

Logo Okrągłe.gif
Stone Range.jpg

Firma szkoleniowa, na stronie której właśnie się znajdujesz. Survivor Group zapewnia nam kompleksowe wyszkolenie z zagadnień sztuki przetrwania.

Strzelnica zlokalizowana w miejscowości Kamień niedaleko Łodzi. Dysponują wyśmienitymi warunkami szkoleniowymi. To tam uczęszczamy na treningi strzeleckie. Jeden z najlepszych obiektów tego typu w Polsce.

Survivor Store USA jest to firma zajmująca się importem oraz eksportem sprzętu militarnego i outdoorowego pomiędzy Polską a Stanami Zjednoczonymi. Zapewnia nam sprzęt po dużo niższych cenach niż rynkowe. 

survivor_logo_round_edited.png

Sklep z fajerwerkami i artykułami pirotechnicznymi do treningu wojskowego. Naszym zdaniem najlepiej zaopatrzony w Polsce. Nasza Jednostka kupuje tam towar po bardzo atrakcyjnych cenach.

KLIKNIJ LOGO - ODBIERZ KOD RABATOWY!

RAJ.jpg

Polski producent odzieży patriotycznej. Dla członków naszej Jednostki, posiada świetną ofertę zniżkową. Pomaga nam również w promowaniu Jednostki.

KLIKNIJ LOGO, ODBIERZ KOD RABATOWY! 

Logo_kw.png
 

Back to the Golden Era - profesjonalny trener personalny z wieloletnim doświadczeniem. Rozpisywanie diet i programów treningowych.

KLIKNIJ LOGO - ODBIERZ KOD RABATOWY!

Back to the Golden Era