top of page
Wstęp

KOMPLETNY KURS SURVIVALU - 72 GODZINY SZKOLENIOWE

Oferujemy realizację kompletnego programu szkoleniowego z zakresu survivalu. Obejmuje on  wszystkie pięć filarów Szkoły Przetrwania. Kurs Survivalu zawiera wszytkie szkolenia tematyczne widoczne w dziale “Szkolenia”  oraz wzbogaca je o zaawansowane elementy.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI: SURVIVORGROUPPL@GMAIL.COM / 604 493 025

Szkolnie Survivalowe

Podczas programu będziemy kolejno realizować wykłady i szkolenia ze wszystkich pięciu filarów survivalu:

- Znajdywanie, pozyskiwanie i uzdatnianie wody pitnej.

- Budowa schronień improwizowanych i pokrewne techniki survivalowe. Jak zbudować szałas? Jak zrobić zadaszenie z folii NRC i więcej.

- Metody rozpalania ognia, typy ognisk oraz rodzaje ognisk. Rozpalanie ognia bez zapałek oraz w trudnych warunkach.

- Zdobywanie pożywienia. Zarówno ze źródeł roślinnych jak i zwierzęcych. Dzikie rośliny jadalne, polowanie, pułapki i wnyki.

- Sygnalizacja awaryjna oraz survivalowa orientacja w terenie.

Wszystkie aspekty z powyższych FILARÓW survivalu organizujemy w trzy STREFY. Pozwala to na efektywną klasyfikację umiejętności.

Strefy survivalu dzielimy na: pierwszą - to co mamy przy sobie i w zasięgu ręki, drugą - to co mamy w zasięgu wzroku oraz trzecią - to co leży poza zasięgiem naszego wzroku. Wszystkie nasze działania w survivalu są z nimi związane.

Skrupulatnie krok po kroku, podczas kursu survivalu realizujemy techniki z poszczególnych filarów, cały czas organizując nasze działania w trzech strefach aby wiedza jaką wyniesie kursant, była uporządkowana i dobrze utrwalona. Tak, aby jak najmniej mogło "wylecieć z głowy" w ewentualnym stresie związanym z prawdziwą Sytuacją Survivalową.

DZIEŃ PIERWSZY - WODA

Dzień I - Woda
Uzdatnianie Wody Survival. Szkolenie Survivalowe. Kurs Survivalu. Obóz Przetrwania. Kurs Survivalowy. Sztuka Przetrwania. Szkoła Przetrwania. Survival. Survivor Group. Warszawa.

Najważniejszy filar Survivalu. Podczas pierwszego dnia szkoleniowego, poznasz  zasady prowadzenia gospodarki hydracyjnej w zróżnicowanym środowisku - jak dobierać warstwy ubrania celem minimalizacji potliwości, jak planować przedsięwzięcia celem minimalizacji wysiłku oraz jak konserwować wodę.  Zrealizujemy następujące techniki przetrwania:

Wykorzystywanie szlaków zwierzęcych i cech terenu do typowania potencjalnych obszarów ze źródłami wody lub zbiornikami wodnymi. Pozyskiwanie wody za pomocą wykopu przy zbiorniku wodnym. Pozyskiwanie wody z błota oraz z dna wyschniętego strumienia. Zbieranie rosy. Wyciskanie wody z mchu. Metoda transpiracyjnego pozyskiwania wody. Techniki zbierania deszczówki. Uzdatnianie Wody: Improwizowany sposób destylacji słonecznej Improwizowany survivalowy filtr do wody. Użycie komercyjnych survivalowych filtrów do wody. Użycie tabletek do oczyszczania wody Puryfikacja UV. Gotowanie wody bez metalowych naczyń. Wzbogacanie wody za pomocą wywarów, domieszek i herbat celem maksymalizacji efektywności hydracyjnej.

DZIEŃ DRUGI: SCHRONIENIE

Dzień II - Schronienie

Również kluczowy element Sztuki Przetrwania.  Podczas drugiego dnia szkoleniowego, omówimy i przećwiczymy zasady wyboru miejsca i rodzaju schronienia oraz priorytety dotyczące balansu jego skuteczności do energii, jaką trzeba włożyć w jego budowę.

Omówimy i przećwiczymy następujące zagadnienia i techniki survivalowe: Dobór miejsca noclegu i przygotowania schronienia. Izolacja od podłoża za pomocą igliwia. Budowa drewnianego, podwyższonego izolatora od podłoża. Wykorzystanie folii NRC do budowy improwizowanego zadaszenia. Techniki jego napinania, podstawowe węzły oraz techniki jego ułożenia. Techniki te działają również w przypadku innych materiałów takich jak pałatka, poncho, tarp, folia, worek na śmieci i podobne. Budowa łóżka typu "A" - Szczególnie przydatne na podmokłym terenie gdy nie mamy dostępu do suchego podłoża. Budowa szałasu dwuspadowego izolowanego. "Scarecrowing", czyli wykorzystywanie liści do zwiększania walorów izolacyjnych ubrania lub śpiwora. Budowa ekranu cieplnego i inne techniki wykorzystania ogniska do ogrzewania schronienia.

Schronienie Survival. Ogrzewanie Namiowu. Szałas. Szkolenie Survivalowe. Kurs Survivalu. Obóz Przetrwania. Obóz Survivalowy. Szkoła Przetrwania. Survival. Survivor Group. Warszawa.

DZIEŃ TRZECI: OGIEŃ

Dzień III - Ogień
Rozpalanie Ognia. Typy Ognisk. Rodzaje Ognisk. Metody Rozpalania Ognia. Sposoby Rozpalania Ognia. Ognisko Odwrotne. Kurs Survivalu. Obóz Przetrwania. Obóz Survivalowy. Szkoła Przetrwania. Survival. Survivor Group. Warszawa.

Ogień w Survivalu jest niezwykle ważny. Ma on wpływ na wszystkie pozostałe filary.

Podczas trzeciego dnia szkoleniowego, omówimy i przećwiczymy następujące zagadnienia i techniki: Dobór miejsca na ognisko i odpowiednie jego umiejscowienie. Znajdywanie, zbieranie i odpowiednie zabezpieczanie materiałów do rozpalania ognia (hubka, podpałka i rozpałka). Pozyskiwanie materiału do ogniska w mokrych warunkach (batonowanie, featherstick, znajdywanie i wykorzystanie żywicy i drewna żywicznego). Odpowiedni i skuteczny podział warstw paliwa do ogniska. Rozpalanie ognia krzesiwem. Rozpalanie ognia soczewką dostępną w ekwipunku. Rozpalanie ognia wodą lub lodem (wykonywanie owalnej soczewki z wody lub lodu). Wykorzystywanie baterii i żarówek do rozpalania ognia. Rodzaje Ognisk oraz Typy Ognisk:  Ognisko zwykłe typu wigwam. Ognisko typu "Dakota Fire Hole" - skryte, skupiające ciepło w jednym punkcie. Ognisko typu "T" - do gotowania. Ognisko odwrotne - całonocne. Ognisko typu "Gwiazda" - oszczędne. Technika "Studnia" - służąca do suszenia paliwa do ogniska.

DZIEŃ CZWARTY: JEDZENIE

Dzień IV - Jedzenie

Pożywienie jest bardzo  ważne w survivalu. Im dłużej nie jemy -> tym mniej mamy energii -> tym mniej mamy sił i motywacji do działania. Nasza zdolność realnej oceny sytuacji i myślenie cierpi. Efektem tego jest zmniejszenie szans na zdobycie czegoś do jedzenia. Brak energii wpływa również na wszystkie pozostałe filary. Będziemy pozyskiwali mniej wody, będziemy mieli mniej siły na budowę schronienia oraz nazbieramy mniej paliwa do ogniska.

Podczas czwartego dnia szkoleniowego omówimy i przećwiczymy: Zasady konserwacji energii i racjonowania żywności. Rozpoznawanie podstawowych roślin jadalnych i ziół. Przygotowywanie posiłków z roślin jadalnych i herbat. Podstawy tropienia zwierzyny. Prawne i moralne aspekty trappingu, czyli polowania przy użyciu pułapek. Tropienie i Nauka Tropienia. Pułapka typu "4". Budowa pułapki "Paiute". Budowa wnyku sprężynującego prostego na zwierzynę średniej wielkości. Budowa pułapki typu "wieszak". Zasady oceny przydatności do spożycia mięsa znalezionego (Padliny). Procedura uzdatnienia padliny do spożycia. Budowa improwizowanego zestawu wędkarskiego.

Jedzenie Survival. Dzikie Rośliny Jadalne. Jadalne Rośliny Dziko Rosnące. Polowanie. Wnyki. Obóz PRzetrwania. Obóz Survivalowy. Kurs Survivalu. Szkolenie Survivalowe. Szkoła Przetrwania. Survival. Survivor Group. Warszawa.

DZIEŃ PIĄTY: SYGNALIZACJA AWARYJNA

Dzień V -Sygnalizacja
Kurs Survivalu. Obóz Przetrwania. Obóz Survivalowy. Szkolenie Survivalowe. Szkoła Przetrwania. Sztuka Przetrwania. Survival. Survivor Group. Warszawa.

Po zrealizowaniu technik z powyższych czterech filarów Sztuki Przetrwania, kolejnego dnia Kursu Survivalowego realizujemy pierwszy segment filaru piątego, polegający na znalezieniu drogi wyjścia z sytuacji przetrwania.

Podczas piątego dnia szkoleniowego poznasz i przećwiczysz następujące zagadnienia: Efektywne nadawanie sygnałów dźwiękowych. (gwizdki komercyjne, improwizowane, emisja dźwięków poprzez uderzanie przedmiotu o przedmiot). Użycie latarek do nadawanie sygnału S.O.S. w alfabecie Morse'a. Konstrukcja środków do odbijania światła słonecznego oraz techniki skutecznego nakierowywanie go na obiekt celem sygnalizacji. Budowa ogniska sygnalizacyjnego oraz techniki skutecznego jego wykorzystania. Znaki terenowe naziemne, kierowane do statków powietrznych. Skuteczne techniki regularnego oznaczania swojej trasy celem ułatwienia tropienia nas przez ratowników oraz psy tropiące.  Techniki sygnalizacji nocnej przy użyciu lightsticków (Buzzsaw oraz układanie wzrorów).

Dzień VI - Topografia

DZIEŃ SZÓSTY: TOPOGRAFIA I ORIENTACJA W TERENIE

Podczas szóstego dnia szkoleniowego, kontynuujuemy przechodzimy do ostatniego bloku tematycznego, jakim jest drugi segment filaru piątego, czyli topografia survivalowa. Podczas realizacji tego segmentu szkolenia, omawiamy i ćwiczymy następujące zagadnienia z dziedziny Survivalowej Orientacji w Terenie: Posługiwanie się kompasem i busolą. Czytanie mapy. Orientacja mapy w terenie. Wyznaczanie azymutu i marsz na azymut. Miara pokonanego dystansu za pomocą parokroków. Sposoby wyznaczania północy bez kompasu. (Metoda słońca i zegarka, ocena pozycji mchu na drzewach i kamieniach, śniegu w zagłębieniach, ocena układu gałęzi na drzewie, metoda LURD, wyznaczanie kierunku północnego za pomocą Gwiazdy Polarnej - zarówno od Wielkiego Wozu jak i od Kasjopeji, wyznaczanie południa za pomocą gwiazdozbioru Oriona oraz orientacja po słońcu i księżycu). Orientacja w terenie bez mapy. Wykonywanie podstawowych szkiców terenu, wykorzystywanie infrastruktury długiej to oceniania swojej pozycji. Sposoby jak używać mapy bez kompasu. Wykorzystywanie cech terenu do orientacji mapy w terenie.

Topografia. Orientacja w Terenie. Terenoznawstwo. Sposoby Wyznaczania Północy. Jak Używać Mapy Bez Kompasu. Terenoznawstwo Wojskowe. Szkolenie Survivalowe. Kurs Survivalu. Kursy Survivalowe. Obóz Przetrwania. Obóz Survivalowy. Szkoła Przetrwania. Survival. Survivor Group. Warszawa.

GALERIA

Galeria

INFORMACJE DODATKOWE

Informacje Dodatkowe

Lokalizacja: Domyślne miejsce realizacji kursu survivalowego to Lasy Chojnowskie niedaleko miejscowości Konstancin-Jeziorna, około 20km na południe od Warszawy. Istnieje możliwość organizacji szkolenia w dowolnym miejscu po wcześniejszym uzgodnieniu. Musimy ocenić czy teren w okolicy jest odpowiedni do realizacji wszystkich technik z programu kursu na wysokim poziomie.
Termin i forma realizacji do uzgodnienia, jesteśmy elastyczni. Skontaktuj się z nami! Wspólnie ustalimy najdogodniejszą.
Wymagany sprzęt: Jedynie buty i ubranie "do lasu" - czyli takie, którego nie szkoda pobrudzić. Odpowiednio dopasowane do pory roku i pogody. Mile widziana czapka i rękawiczki oraz własny śpiwór i karimata. Resztę sprzętu zapewniamy (nóż, paracord, krzesiwo, menażka, folia NRC, kompas).
Wyżywienie we własnym zakresie. Należy zapewnić sobie prowiant na czas trwania kursu survivalu. Możemy też zapewnić wojskowe racje żywnościowe w cenie 40 zł za sztukę. (Zawiera ona dwa posiłki. Jeden główny i jeden uzupełniający).

Obóz Przetrwania. Obóz Survivalowy. Kurs Survivalu. Szkolenie Survivalowe. Szkoła Przetrwania. Sztuka Przetrwania. Survival. Survivor Group. Warszawa.
Obóz Przetrwania. Obóz Survivalowy. Szkolenie Survivalowe. Szkoła Przetrwania. Kurs Survivalu. Survival. Sztuka Przetrwania. Survivor Group. Warszawa.

ZAPRASZAMY DO

KONTAKTU!

bottom of page