top of page
Wstęp

EVENT SURVIVALOWO ROZRYWKOWY - 1 DZIEŃ

Oferujemy organizację jednodniowego eventu integracyjnego dla firm lub grup. Taki wyjazd integracyjny wspaniale połączy aktywny wypoczynek na łonie natury oraz świetną zabawę. Proponujemy Państwu dwie formuły przeprowadzenia imprezy integracyjnej do wyboru.    Są nimi:
A) Realizacja programu Podstawowego Szkolenia Survivalowego z naszej oferty szkoleniowej.
B) Program rozrywkowy składający się z dwóch atrakcji: szkolenie linowe oraz pole minowe.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI: SURVIVORGROUPPL@GMAIL.COM / 604 493 025

WARIANT 1: SZKOLENIE SURVIVALOWE

Szkolnie Survivalowe

Podstawowe szkolenie survivalowe to kilkugodzinny kurs survivalu, na którym uczestnicy poznają najważniejsze aspekty pięciu filarów survivalu.
Program Szkolenia Survivalowego opiera się na pięciu FILARACH oraz trzech STREFACH survivalu.
Filarami sąWoda, Schronienie, Ogień, Jedzenie oraz Orientacja w Terenie wraz z Sygnalizacją Awaryjną.
Strefy survivalu dzielimy na: pierwszą - to co mamy przy sobie i w zasięgu ręki, drugą - to co mamy w zasięgu wzroku oraz trzecią - to co leży poza zasięgiem naszego wzroku. Wszystkie nasze działania w survivalu są z nimi związane.
Skrupulatnie krok po kroku, na szkoleniu zrealizujemy techniki z poszczególnych filarów, cały czas organizując nasze działania w trzech strefach, aby wiedza jaką wyniesie kursant, była uporządkowana i dobrze utrwalona. Tak, aby jak najmniej mogło "wylecieć z głowy" w ewentualnym stresie związanym z prawdziwą Sytuacją Survivalową.

FILAR PIERWSZY: WODA

Znajdywanie i Uzdatnianie Wody. Szkoła Przetrwania. Techniki Survivalowe. Wyjazdy Integracyjne dla Firm. Imprezy dla Firm. Eventy dla Firm. Pomysł na Wieczór Kawalerski. Szkolenie Survivalowe. Survivor Group. Warszawa.

Najważniejszy filar Survivalu. Zaraz po omówieniu zasad bezpieczeństwa, programu i organizacji naszego Wyjazdu Integracyjnego, przechodzimy do znajdywania źródeł wody.
Pokazujemy w praktyce, jak wykorzystywać roślinność, ukształtowanie terenu lub ślady okolicznych zwierząt, aby zmaksymalizować swoje szanse na odnalezienie zbiornika wodnego lub obszaru podmokłego. Kiedy już znajdziemy wodę, będziemy ćwiczyć Techniki Survivalowe pozwalające ją efektywnie pozyskać.
Zależnie od pogody i pory roku, używamy technik takich jak: studnia przy zbiorniku wodnym, pozyskiwanie wody przez transpiracje, odsączanie wody z błota, zbieranie rosy wyciskanie wody z mchu, topienie śniegu, zbieranie deszczówki, a także lokalizowanie wody w dnie wyschniętego strumienia.
Kiedy już zbierzemy wodę, przechodzimy do jej filtracji za pomocą pastylek do oczyszczania wody, filtra survivalowego, puryfikacji UV oraz poprzez jej przegotowanie (również ze sposobami gotowania wody gdy nie mamy naczynia do tego przeznaczonego).

FILAR DRUGI: SCHRONIENIE

Również kluczowy element Sztuki Przetrwania. Bywają nawet sytuacje, że schronienie jest bardziej i szybciej potrzebne niż woda. Bez wody możemy wytrzymać do dwóch-trzech dni. W ekstremalnych przypadkach natomiast, mróz i wiatr mogą nas zabić w ciągu godzin.
Zaraz po segmencie poświęconym wodzie na naszym Szkoleniu Survivalowym, przechodzimy do technik budowy schronienia. Podczas tej części szkolenia, uczymy dwóch podstawowych i niezbędnych Technik Survivalowych z tego filaru. Są nimi izolacja od podłoża oraz przygotowywanie zadaszenia. Zbudujemy podniesione od podłoża "łóżko survivalowe" z wyścieleniem izolującym z igliwia oraz użyjemy folii NRC (lekka i można ją zawsze mieć ze sobą) do przygotowania zadaszenia.
Ćwiczymy i omawiamy także wszystkie detale, takie jak odpowiednie techniki wiązania i napinania zadaszenia, umiejscowienie posłania względem ogniska lub innego źródła ciepła oraz lokalizacji schronienia uwzględniając roślinność, otoczenie i ukształtowanie terenu. 

Wyjazdy Integracyjne. Imprezy Integracyjne dla Firm. Evendy dla Firm. Pomysł na Wieczór Kawalerski. Szkolenie Survivalowe. Obóz Survivalowy. Survivor Group. Warszawa.

FILAR TRZECI: OGIEŃ

Imprezy dla Firm. Organizacja Imprez Integracyjnych. Eventy dla Firm. Wyjazdy Intgegracyjne dla Firm. Kreatywne Pomysły na Wieczór Kawalerski. Pomysł na Wieczór Kawalerski. Szkolenie Survivalowe. Obóz Przetrwania. Survivor Group. Warszawa.

Ogień w Survivalu jest niezwykle ważny. Temu filarowi poświęcamy znaczą część naszego szkolenia survivalowego. Można nawet powiedzieć że jest to filar filarów sztuki przetrwania. Ma on wpływ na jakość naszej wody, drastycznie zwiększa osiągi naszego schronienia oraz umożliwia spożywanie dużo większej gamy pożywienia ze źródeł naturalnych.
Pozwala też na pozyskiwanie bardzo ważnych witamin i mikroelementów z roślin. Pełni także funkcje odstraszające i obronne przed dzikimi zwierzętami. Nie wspominając już o walorach psychologicznych.
Nasze Szkolenie Survivalowe zawiera blok tematyczny na którym nauczysz się systemu rozpalania ognia krzesiwem który zawsze działa. Nauczysz się też skutecznego dobierania materiału do rozpalania ognia, skutecznych technik użycia krzesiwa oraz trafnego doboru warstw paliwa. Poznasz także detale odnośnie mechaniki działania ogniska. Jak działa spalanie? Co generuje ciepło? Jak umieścić ognisko względem terenu, wiatru i kierunków świata przy rozpalaniu? Jak utrzymywać ognisko kiedy jest mokro?

FILAR CZWARTY: JEDZENIE

Ogólnie przyjmuje się, że człowiek może przeżyć bez jedzenia nawet do dwóch-trzech tygodni. W praktyce jednak, w szczególności w sytuacji przetrwania, już po 48 godzinach bez posiłku nasze szanse na przeżycie zaczynają drastycznie spadać.
Dzieje się to ze względu na to, że im dłużej nie jemy -> tym mniej mamy energii -> tym mniej mamy sił i motywacji do działania. Nasza zdolność realnej oceny sytuacji i myślenie cierpi. Efektem tego jest zmniejszenie szans na zdobycie czegoś do jedzenia. Brak energii wpływa również na wszystkie pozostałe filary. Będziemy pozyskiwali mniej wody, będziemy mieli mniej siły na budowę schronienia oraz nazbieramy mniej paliwa do ogniska.
Na naszym Szkoleniu Survivalowym, uczymy podstawowych roślin jadalnych oraz sposobów ich przyrządzania. Uczymy także podstawowych pułapek i wnyków na dziką zwierzynę wraz z prawnymi i moralnymi zasadami ich użycia. Omawiamy w jaki sposób i kiedy możemy przygotowywać i spożywać znalezione mięso (padlinę). Poruszamy również podstawowe zagadnienia higieny i medycyny survivalowej.

Wyjazdy Integracyjne. Imprezy dla Firm. Eventy dla Firm. Organizacja Imprez Integracyjnych. Wieczór Kawalerski Pomysły. Pomysł na Wieczór Kawalerski. Kurs Survivalu. Szkolenie Survivalowe. Survivor Group. Warszawa.

FILAR PIĄTY: SYGNALIZACJA AWARYJNA I TOPOGRAFIA

Imprezy Integracyjne dla Firm. Wyjazdy Integracyjne dla Firm. Eventy dla Firm. Kreatywne Pomysły na Wieczór Kawalerski. Pomysł na Wieczór Kawalerski. Szkolenie Survivalowe. Obóz Przetrwania. Survivor Group. Warszawa.

Po przećwiczeniu technik z powyższych czterech filarów Sztuki Przetrwania, drugiego dnia Szkolenia Survivalowego skupiamy się na filarze piątym, polegającym na znalezieniu drogi wyjścia z sytuacji przetrwania.
Filar ten zawiera dwa kluczowe elementy, jakimi są sygnalizacja awaryjna oraz topografia survivalowa - orientacja w terenie. Podczas bloku tematycznego poświęconego sygnalizacji awaryjnej, realizujemy poranny wykład z tej dziedziny. Poruszamy na nim zasady sygnalizacji awaryjnej, zasady działania służb ratunkowych, podstawowe znaki w alfabecie Mors`a, oraz w jaki sposób najskuteczniej zostawiać widoczne ślady.
Po wykładzie ćwiczymy w praktyce ognisko sygnalizacyjne, lustro sygnalizacyjne oraz nadawanie sygnału S.O.S. zarówno metodami dźwiękowymi, jak i wizualnymi. Ćwiczymy także sposoby pozostawiania skutecznych wskazówek, pomagającym służbom ratunkowym odnalezienie nas, kiedy zdecydujemy się przemieścić. Wszystkie sposoby i techniki, których uczymy, były wykorzystane w realnych sytuacjach survivalowych na całym świecie.

Po zrealizowaniu teorii i praktyki z dziedziny sygnalizacji ratunkowej, przechodzimy do ostatniego bloku tematycznego, jakim jest topografia survivalowa. Podczas tego segmentu szkolenia, realizujemy wykład teoretyczny z zakresu technik i sposobów Survivalowej Orientacji w Terenie.
Na wykładzie uczymy zagadnień takich jak wyznaczanie orientacyjnej północy po mchu na drzewach lub kamieniach, po rozkładzie korony drzew i charakterystyce gałęzi, śniegu w zagłębieniach, po słojach ściętych drzew a nawet po konstrukcji mrowiska.
Uczymy także metod dokładnego wyznaczania kierunków świata za pomocą słońca, słońca i zegarka, księżyca oraz gwiazd. Uczymy również podstaw obsługi kompasu, pracy na mapie oraz marszu na azymut.
Następnie, wykonujemy krótki marsz na orientację, na którym zwrócimy szczególną uwagę na aspekty nawigacyjne. Podczas tego marszu, przećwiczymy w praktyce to, czego wcześniej dowiedzieliśmy się podczas wykładu.

Topografia Survivalowa. Survival. Wyznaczanie Północy Bez Kompasu. Szkoła Przetrwania. Wyjazdy Integracyjne dla Firm. Imprezy dla Firm. Organizacja Wieczoru Kawalerskiego. Obóz Przetrwania. Szkolenie Survivalowe. Survivor Group. Warszawa.
Liny oraz Pole Minowe

WARIANT 2: SZKOLENIE LINOWE ORAZ POLE MINOWE

Wyjazdy Integracyjne Dla Firm. Imprezy Integracyjne Dla Firm. Organizacja Imprez Integracyjnych. Pomysł na Wieczór Kawalerski. Kreatywne Pomysły na Wieczór Kawalerski. Wieczór Kawalerski Pomysły. Szkolenie Survivalowe. Obóz Survivalowy. Survivor Group. Warszawa.

Szkolenie linowe, przeprawa linowa przez rzekę oraz zjazdy linowe z wysokości lub nad przeszkodą. Takie atrakcje oprócz wiedzy, umiejętności i dobrej zabawy, dostarczą również sporą dozę adrenaliny.
Podczas szkolenia, uczestnicy zostaną zapoznani z najważniejszymi węzłami w alpinistyce oraz survivalu. Poznają sprzęt wspinaczkowy oraz techniki jego prawidłowego użytkowania. Poznają teorię i praktykę linowego BHP oraz prawidłowej asekuracji.
Następnie, do wykonania będą dwa zadania. Pierwsze z nich będzie zakładało przeprawę przez rzekę lub inną przeszkodę terenową. Uczestnicy będą musieli przygotować "most linowy" a następnie przeprawić się przez przeszkodę. Drugie zadanie będzie obejmowało budowę stanowiska zjazdowego oraz zjazdy z punktu wyższego do niższego w dwóch wariantach. Będzie to zjazd pionowy "rappel", lub zjazd ukośny "tyrolka". Oba zapewnią solidną dawkę adrenaliny.

Przeprawa przez pole minowe. To atrakcja zapewniająca pokaźną dawkę adrenaliny. Uczestnicy będą musieli zadany pokonać obszar parami, jedna osoba ma zasłonięte oczy a druga ją prowadzi. Każdy błąd osoby prowadzącej może spowodować odpalenie miny i wybuch. Zarówno dla osoby z zasłoniętymi oczami jak i dla osoby prowadzącej, będzie to intensywne przeżycie.
Ta atrakcja jest szczególnie nakierowana na pracę zespołową. Jest to więc świetne narzędzie do budowania więzi w zespole oraz do łagodzenia sporów pomiędzy poszczególnymi uczestnikami. Doskonale buduje także podstawy do współpracy w całym zespole gdyż podczas każdego przejścia pary przez pole minowe, reszta zespołu pomaga przechodzącym uczestnikom w unikaniu min.

Imprezy Integracyjne Dla Firm. Imprezy Dla Firm. Eventy Dla Firm. Wieczór Kawalerski Pomysły. Kreatywne Pomysły na Wieczór Kawalerski. Obóz Survivalowy. Szkolenie Survivalowe. Survivor Group. Warszawa.

GALERIA

Galeria
Teambuilding

OPCJONALNIE: EWALUACJA PSYCHOLOGICZNA GRUPY

Czasami event integracyjny jest organizowany nie tylko w celu zapewnienia rozrywki oraz zabawy zespołowi, lecz ma także na celu stworzenie profilu grupy celem zmaksymalizowania przyszłych osiągnięć w firmie/organizacji/korporacji. Podczas realizacji eventu, we współpracy z psychologiem biznesu, możemy dokonać profilowania i ewaluacji zespołu. Możemy zrobić to pod trzema podstawowymi kątami:

Wyjazdy Integracyjne Dla Firm. Imprezy Dla Firm. Eventy Dla Firm. Organizacja Wieczoru Kawalerskiego. Kreatywne Pomysły na Wieczór Kawalerski. Szkoła Przetrwania. Kursy Survivalowe. Sztuka Przetrwania. Survivor Group. Warszawa.

Znajdywanie najsłabszego obszaru działania zespołu

Podczas profilowania zespołu pod tym kątem, organizujemy event w taki sposób, aby zadania na nim realizowane sprzyjały znajdowaniu najsłabszych elementów współpracy w zespole. 
Na przykład, podczas segmentu szkolenia survivalowego dobieramy poszczególne techniki oraz dzielimy zespół tak, aby pracował w sposób maksymalnie kolektywny. Mamy bardzo duże pole manewru w tym zakresie, ponieważ podczas szkolenia survivalowego mamy do wyboru wiele aktywności wymagających różnych konfiguracji zespołowych.
Dzięki temu psycholog obserwujący pracę grupy, ma idealne warunki do obserwacji działania zespołu w poszczególnych obszarach i fazach szkolenia oraz do dokonania ewaluacji. Będzie w stanie stworzyć raport bardzo ułatwiający dalszą pracę nad słabszymi obszarami zespołu w przyszłości.

Informacje Dodatkowe

INFORMACJE DODATKOWE

Lokalizacja: Domyślnie, szkolenie survivalowe lub szkolenie linowe oraz przeprawa przez pole minowe odbywa się na terenie prywatnym niedaleko Lasów Chojnowskich w okolicy Konstancina - Jeziorny (około 20km na południe od Warszawy). Istnieje możliwość organizacji eventu integracyjnego w dowolnym miejscu Polski, jeżeli jest ono w odpowiednim położeniu logistycznym do jego zorganizowania. Tutaj wymagane jest wcześniejsze uzgodnienie.
Jeżeli chodzi o wyżywienie, oferta jest elastyczna. Może być to wyżywienie przygotowywane na ognisku lub grillu, możemy zapewnić wojskowe racje żywnościowe lub zorganizować katering. Możliwa jest też opcja mieszana. W przypadku wariantu szkolenia survivalowego, zalecamy pożywienie z ogniska oraz wojskowe racje żywnościowe.
Co zabrać ze sobą? Ubranie i buty których nie szkoda pobrudzić. Mile widziane nakrycie głowy oraz rękawiczki. Zarówno w przypadku wariantu szkolenia survivalowego jak i atrakcji linowych, cały niezbędny sprzęt zapewniamy. Są to nóż, paracord, krzesiwo, folia NRC, mapa i kompas. Lub w przypadku lin, uprzęże i cały sprzęt alpinistyczny.

Wyjazdy Integracyjne. Imprezy Integracyjne dla Firm. Eventy dla Firm. Szkolenie Survivalowe. Szkoła Przetrwania. Kurs Survivalu. Kreatywne Pomysły na Wieczór Kawalerski. Pomysł na Wieczór Kawalerski. Survivor Group. Warszawa.
Wyjazdy Intgracyjne dla Firm. Imprezy Integracyjne dla Firm. Eventy dla Firm. Szkolenie Survivalowe. Szkoła Przetrwania. Obóz Przetrwania. Wieczór Kawalerski Pomysły. Kreatywne Pomysły na Wieczór Kawalerski. Survivor Group. Warszawa.

ZAPRASZAMY DO
KONTAKTU!

Wypełnij formularz i otrzymaj ofertę! Kliknij TUTAJ

bottom of page