top of page
Wstęp

INTEGRACJA SURVIVALOWO - KAJAKOWA

Oferujemy organizację trzydniowego wyjazdu integracyjnego dla firm lub grup. Taki wyjazd integracyjny jest idealną kombinacją kompletnego szkolenia survivalowego, spływu kajakowego, wypoczynku wśród przyrody oraz imprezy integracyjnej przy grillu i ognisku nad jeziorem. Takie połączenie sprawia, że event organizowany przez nas jest jednym z najlepszych rozwiązań w zakresie wyjazdów i imprez integracyjnych dla firm. Przez te trzy dni spędzone wśród malowniczego krajobrazu mazur zrealizujemy kompletne szkolenie survivalowe zaznajamiające kursantów z praktycznymi tajnikami sztuki przetrwania, zrealizujemy spływ kajakowy wśród dzikich rzek i mazurskich jezior oraz spędzimy wieczór nad jeziorem przy grillu i ognisku. Całość stwarza perfekcyjne warunki do integracji w zespole.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI: SURVIVORGROUPPL@GMAIL.COM / 604 493 025

SZKOLENIE SURVIVALOWE

Szkolnie Survivalowe

Szkolenie survivalowe, jest głównym elementem programu wyjazdu integracyjnego. Jest to kompleksowy kurs survivalu, podczas którego uczestnicy poznają w sposób praktyczny umiejętności z zakresu sztuki przetrwania takie jak: znajdywanie, pozyskiwanie i uzdatnianie wody pitnej, sposoby rozpalania ognia różnymi środkami i typy ognisk, budowa improwizowanych schronień survivalowych i szałasów, zdobywanie i przyrządzanie pożywienia oraz techniki sygnalizacji awaryjnej i survivalowej topografii - orientacji w terenie.
Program Kompletnego Szkolenia Survivalowego opiera się na pięciu FILARACH oraz trzech STREFACH survivalu.
Filarami sąWoda, Schronienie, Ogień, Jedzenie oraz Orientacja w Terenie wraz z Sygnalizacją Awaryjną.
Strefy survivalu dzielimy na: pierwszą - to co mamy przy sobie i w zasięgu ręki, drugą - to co mamy w zasięgu wzroku oraz trzecią - to co leży poza zasięgiem naszego wzroku. Wszystkie nasze działania w survivalu są z nimi związane.
Skrupulatnie krok po kroku, na szkoleniu realizujemy techniki z poszczególnych filarów, cały czas organizując nasze działania w trzech strefach aby wiedza jaką wyniesie kursant, była uporządkowana i dobrze utrwalona. Tak, aby jak najmniej mogło "wylecieć z głowy" w ewentualnym stresie związanym z prawdziwą Sytuacją Survivalową.

FILAR PIERWSZY: WODA

Wyjazdy Integracyjne dla Firm. Survival. Szkoła Przetrwania. Imprezy dla Firm. Eventy dla Firm. Survivor Group. Warszawa

Najważniejszy filar Survivalu. Zaraz po omówieniu zasad bezpieczeństwa, programu i organizacji naszego Wyjazdu Integracyjnego, przechodzimy do znajdywania źródeł wody.
Pokazujemy w praktyce, jak wykorzystywać roślinność, ukształtowanie terenu lub ślady okolicznych zwierząt, aby zmaksymalizować swoje szanse na odnalezienie zbiornika wodnego lub obszaru podmokłego. Kiedy już znajdziemy wodę, będziemy ćwiczyć Techniki Survivalowe pozwalające ją efektywnie pozyskać.
Zależnie od pogody i pory roku, używamy technik takich jak: studnia przy zbiorniku wodnym, pozyskiwanie wody przez transpiracje, odsączanie wody z błota, zbieranie rosy wyciskanie wody z mchu, topienie śniegu, zbieranie deszczówki, a także lokalizowanie wody w dnie wyschniętego strumienia.
Kiedy już zbierzemy wodę, przechodzimy do jej filtracji za pomocą pastylek do oczyszczania wody, filtra survivalowego, puryfikacji UV oraz poprzez jej przegotowanie (również ze sposobami gotowania wody gdy nie mamy naczynia do tego przeznaczonego).

FILAR DRUGI: SCHRONIENIE

Również kluczowy element Sztuki Przetrwania. Bywają nawet sytuacje, że schronienie jest bardziej i szybciej potrzebne niż woda. Bez wody możemy wytrzymać do dwóch-trzech dni. W ekstremalnych przypadkach natomiast, mróz i wiatr mogą nas zabić w ciągu godzin.
Zaraz po segmencie poświęconym wodzie na naszym Szkoleniu Survivalowym, przechodzimy do technik budowy schronienia. Podczas tej części szkolenia, uczymy dwóch podstawowych i niezbędnych Technik Survivalowych z tego filaru. Są nimi izolacja od podłoża oraz przygotowywanie zadaszenia. Zbudujemy podniesione od podłoża "łóżko survivalowe" z wyścieleniem izolującym z igliwia oraz użyjemy folii NRC (lekka i można ją zawsze mieć ze sobą) do przygotowania zadaszenia.
Ćwiczymy i omawiamy także wszystkie detale, takie jak odpowiednie techniki wiązania i napinania zadaszenia, umiejscowienie posłania względem ogniska lub innego źródła ciepła oraz lokalizacji schronienia uwzględniając roślinność, otoczenie i ukształtowanie terenu. 

Imprezy Integracyjne dla Firm. Szkoła Przetrwania. Survival. Organizacja Wyjazdów Integracyjnych. Eventy dla Firm. Survivor Group. Warszawa

FILAR TRZECI: OGIEŃ

Eventy dla Firm. Imprezy dla Firm. Rozpalanie Ognia. Sztuka Przetrwania. Survival. Wyjazdy Integracyjne dla Firm. Survivor Group. Warszawa.

Ogień w Survivalu jest niezwykle ważny. Temu filarowi poświęcamy znaczą część naszego szkolenia survivalowego. Można nawet powiedzieć że jest to filar filarów sztuki przetrwania. Ma on wpływ na jakość naszej wody, drastycznie zwiększa osiągi naszego schronienia oraz umożliwia spożywanie dużo większej gamy pożywienia ze źródeł naturalnych.
Pozwala też na pozyskiwanie bardzo ważnych witamin i mikroelementów z roślin. Pełni także funkcje odstraszające i obronne przed dzikimi zwierzętami. Nie wspominając już o walorach psychologicznych.
Nasze Szkolenie Survivalowe zawiera blok tematyczny na którym nauczysz się systemu rozpalania ognia krzesiwem który zawsze działa. Nauczysz się też skutecznego dobierania materiału do rozpalania ognia, skutecznych technik użycia krzesiwa oraz trafnego doboru warstw paliwa. Poznasz także najdokładniejsze detale odnośnie mechaniki działania ogniska. Jak działa spalanie? Co generuje ciepło? Jak umieścić ognisko względem terenu, wiatru i kierunków świata przy rozpalaniu? Jak utrzymywać ognisko kiedy jest mokro?

FILAR CZWARTY: JEDZENIE

Ogólnie przyjmuje się, że człowiek może przeżyć bez jedzenia nawet do dwóch-trzech tygodni. W praktyce jednak, w szczególności w sytuacji przetrwania, już po 48 godzinach bez posiłku nasze szanse na przeżycie zaczynają drastycznie spadać.
Dzieje się to ze względu na to, że im dłużej nie jemy -> tym mniej mamy energii -> tym mniej mamy sił i motywacji do działania. Nasza zdolność realnej oceny sytuacji i myślenie cierpi. Efektem tego jest zmniejszenie szans na zdobycie czegoś do jedzenia. Brak energii wpływa również na wszystkie pozostałe filary. Będziemy pozyskiwali mniej wody, będziemy mieli mniej siły na budowę schronienia oraz nazbieramy mniej paliwa do ogniska.
Na naszym Szkoleniu Survivalowym, uczymy podstawowych roślin jadalnych oraz sposobów ich przyrządzania. Uczymy także podstawowych pułapek i wnyków na dziką zwierzynę wraz z prawnymi i moralnymi zasadami ich użycia. Omawiamy w jaki sposób i kiedy możemy przygotowywać i spożywać znalezione mięso (padlinę). Poruszamy również podstawowe zagadnienia higieny i medycyny survivalowej.

Imprezy Integracyjne dla Firm. Sztuka Przetrwania. Survival. Wyjazdy Integracyjne. Eventy dla Firm. Survivor Group. Warszawa.

FILAR PIĄTY: SYGNALIZACJA AWARYJNA I TOPOGRAFIA

Wyjazdy Integracyjne dla Firm. Szkolenie Survivalowe. Kurs Survivalu. Eventy dla Firm. Imprezy dla Firm. Szkoła Przetrwania. Survival. Survivor Group. Warszawa

Po przećwiczeniu technik z powyższych czterech filarów Sztuki Przetrwania, drugiego dnia Szkolenia Survivalowego skupiamy się na filarze piątym, polegającym na znalezieniu drogi wyjścia z sytuacji przetrwania.
Filar ten zawiera dwa kluczowe elementy, jakimi są sygnalizacja awaryjna oraz topografia survivalowa - orientacja w terenie. Podczas bloku tematycznego poświęconego sygnalizacji awaryjnej, realizujemy poranny wykład z tej dziedziny. Poruszamy na nim zasady sygnalizacji awaryjnej, zasady działania służb ratunkowych, podstawowe znaki w alfabecie Mors`a, oraz w jaki sposób najskuteczniej zostawiać widoczne ślady.
Po wykładzie ćwiczymy w praktyce ognisko sygnalizacyjne, lustro sygnalizacyjne oraz nadawanie sygnału S.O.S. zarówno metodami dźwiękowymi, jak i wizualnymi. Ćwiczymy także sposoby pozostawiania skutecznych wskazówek, pomagającym służbom ratunkowym odnalezienie nas, kiedy zdecydujemy się przemieścić. Wszystkie sposoby i techniki, których uczymy, były wykorzystane w realnych sytuacjach survivalowych na całym świecie.

Po zrealizowaniu teorii i praktyki z dziedziny sygnalizacji ratunkowej, przechodzimy do ostatniego bloku tematycznego, jakim jest topografia survivalowa. Podczas tego segmentu szkolenia, realizujemy wykład teoretyczny z zakresu technik i sposobów Survivalowej Orientacji w Terenie.
Na wykładzie uczymy zagadnień takich jak wyznaczanie orientacyjnej północy po mchu na drzewach lub kamieniach, po rozkładzie korony drzew i charakterystyce gałęzi, śniegu w zagłębieniach, po słojach ściętych drzew a nawet po konstrukcji mrowiska.
Uczymy także metod dokładnego wyznaczania kierunków świata za pomocą słońca, słońca i zegarka, księżyca oraz gwiazd. Uczymy również podstaw obsługi kompasu, pracy na mapie oraz marszu na azymut.
Następnie, wykonujemy krótki marsz na orientację, na którym zwrócimy szczególną uwagę na aspekty nawigacyjne. Podczas tego marszu, przećwiczymy w praktyce to, czego wcześniej dowiedzieliśmy się podczas wykładu.

Topografia Survivalowa. Wyznaczanie Północy. Szkoła Przetrwania. Wujazdy Integracyjne dla Firm. Imprezy dla Firm. Eventy dla Firm. Organizacja Imprez Integracyjnych. Survivor Group. Warszawa
Kajaki, grill, ognisko

KAJAKI, GRILL I OGNISKO

Wyjazdy Integracyjne. Imprezy Integracyjne dla Firm. Eventy dla Firm. Organizacja Imprez Integracyjnych. Szkoła Przetrwania. Survival. Survivor Group. Warszawa.

Drugiego dnia wyjazdu integracyjnego, kończymy szkolenie survivalowe w godzinach okołopołudniowych. Następnie, po niedługiej przerwie na lunch i odpoczynek, przechodzimy do spływu kajakowego rzeką Pisą i jeziorem Roś.
Jest to malowniczy i zróżnicowany teren. Spływ ten jest bardzo ciekawy, gdyż uczestnicy będą mieli okazję popłynąć kajakiem zarówno po krętej niewielkiej rzece, jak i po obszernym jeziorze. Uczestnicy którzy byli już na wyjeździe integracyjnym chwalą sobie fakt, że spływ kajakowy jest organizowany bezpośrednio po zakończeniu szkolenia survivalowego. Wówczas, kiedy płyną kajakiem przez dzikie tereny rzeki pisy mają okazję wizualizować sobie poszczególne techniki i zagadnienia sztuki przetrwania. "O! Tego konaru bym użył do budowy szałasu", "Pod tym drzewem bym szukał rozpałki do ogniska", "W tym miejscu zastawił bym pułapkę".
Długość trasy jest całkowicie elastyczna. Dostosowujemy ją do preferencji i oczekiwań uczestników.

Po spływie kajakowym, na zakończenie drugiego dnia wyjazdu integracyjnego, organizujemy grill i ognisko nad jeziorem. Jest to idealna okazja do podsumowania całego wyjazdu oraz wrażeń zarówno ze szkolenia survivalowego, jak i spływu kajakowego.
Wyżywienie na grilla zapewniamy zgodnie ze wcześniejszymi uzgodnieniami, podobnie podstawowe zapasy takie jak woda, soki, talerze i sztućce. Wszelkie "bardziej zaawansowane" zapasy są po stronie uczestników :)
Następnego dnia, następuje podsumowanie całego wyjazdu integracyjnego, wręczenie certyfikatów za odbyte szkolenie survivalowe oraz oficjalne zakończenie imprezy integracyjnej.
Gwarantujemy, że opisany powyżej event integracyjny, spełni swoją funkcję w 100% dla Państwa firmy, organizacji lub grupy. Nasze wieloletnie doświadczenie przekłada się na sprawną organizację oraz zadowolenie uczestników. Jesteśmy również w stanie organizować wyjazdy integracyjne dla grup anglojęzycznych oraz mieszanych.

Imprezy Integracyjne dla Firm. Survival. Szkoła Przetrwania. Organizacja Imprez Integracyjnych. Eventy dla Firm. Survivor Group. Warszawa

GALERIA

Galeria
Teambuilding

OPCJONALNIE: EWALUACJA PSYCHOLOGICZNA GRUPY

Czasami wyjazd integracyjny jest organizowany nie tylko w celu zapewnienia rozrywki oraz zabawy zespołowi, lecz ma także na celu stworzenie profilu grupy celem zmaksymalizowania przyszłych osiągnięć w firmie/organizacji/korporacji. Podczas realizacji eventu, we współpracy z psychologiem biznesu, możemy dokonać profilowania i ewaluacji zespołu. Możemy zrobić to pod trzema podstawowymi kątami:

Imprezy dla Firm. Survival. Sztuka Przetrwania. Eventy dla Firm. Organizacja Imprez Integracyjnych. Szkolenie Survivalowe. Survivor Group. Warszawa.

Znajdywanie najsłabszego obszaru działania zespołu

Podczas profilowania zespołu pod tym kątem, organizujemy event w taki sposób, aby zadania na nim realizowane sprzyjały znajdowaniu najsłabszych elementów współpracy w zespole. 
Na przykład, podczas segmentu szkolenia survivalowego dobieramy poszczególne techniki oraz dzielimy zespół tak, aby pracował w sposób maksymalnie kolektywny. Mamy bardzo duże pole manewru w tym zakresie, ponieważ podczas szkolenia survivalowego mamy do wyboru wiele aktywności wymagających różnych konfiguracji zespołowych.
Dzięki temu psycholog obserwujący pracę grupy, ma idealne warunki do obserwacji działania zespołu w poszczególnych obszarach i fazach szkolenia oraz do dokonania ewaluacji. Będzie w stanie stworzyć raport bardzo ułatwiający dalszą pracę nad słabszymi obszarami zespołu w przyszłości.

INFORMACJE DODATKOWE

Informacje Dodatkowe

Lokalizacja: Domyślnie, szkolenie survivalowe oraz grill integracyjny odbywa się na terenie prywatnym w naszym ośrodku szkoleniowo-wypoczynkowym nad jeziorem pisz. Spływ kajakowy odbywa się rzeką Pisą oraz po jeziorze Pisz. Istnieje możliwość organizacji wyjazdu w dowolnym miejscu Polski, jeżeli jest ono odpowiednie logistycznie do zorganizowania szkolenia oraz spływu. Tutaj wymagane jest wcześniejsze uzgodnienie.
Jeżeli chodzi o nocleg, to może odbyć się on w formie survivalowej, w formie kempingu, lub w formie hotelowej. Tutaj również wszystko jest do ustalenia. Zależnie od preferencji zespołu oraz pożądanego poziomu immersji survivalowej.
Jeżeli chodzi o wyżywienie, oferta jest elastyczna. Może być to wyżywienie przygotowywane na ognisku lub grillu, możemy zapewnić wojskowe racje żywnościowe lub zorganizować katering. Możliwa jest też opcja mieszana.
Co zabrać ze sobą? W przypadku noclegu survivalowego lub kempingowego - ubranie i buty których nie szkoda pobrudzić oraz śpiwór i karimatę. W przypadku noclegu w hotelu, śpiwór i karimata nie będą potrzebne. Mile widziane za to nakrycie głowy oraz rękawiczki.

Szkolenie Survivalowe. Szkoła Przetrwania. Kurs Survivalu. Wyjazdy Integracyjne dla Firm. Imprezy dla Firm. Eventy dla Firm. Survivor Group. Warszawa.
Szkolenie Survivalowe. Szkoła Przetrwania. Obóz Przetrwania. Organizacja Imprez Integracyjnych. Wyjazdy Integracyjne. Eventy dla Firm. Survivor Group. Warszawa.

ZAPRASZAMY DO
KONTAKTU!

Wypełnij formularz i otrzymaj ofertę! Kliknij TUTAJ

bottom of page