top of page

SZLAKI ZWIERZĘCE A WODA

Jak po śladach zwierząt, znaleźć wodę w terenie

Powyższe wideo przedstawia zasadę trzech celów poruszania się zwierzyny w terenie dzikim, oraz jak tę zasadę wykorzystać aby ułatwić sobie znalezienie źródła wody w sytuacji survivalowej. Wiedza ta jest niezwykle użyteczna i ma potencjał aby zaoszczędzić nam bardzo dużo czasu i energii podczas poszukiwać.

Zasada ta jest bardzo prosta. Zwierzęta poruszają się po terenie tylko z trzech powodów: aby znaleźć wodę, aby znaleźć jedzenie oraz aby znaleźć schronienie. Podobnie jak i u nas w sytuacji survivalowej - woda, schronienie, ogień jedzenie. Tyle że oczywiście zwierzęta ognia nie używają. Na filmiku ukazuję jak ta zasada działa w teorii, znajduję jeden szlak zwierzęcy, i na jego podstawie pokazuję jak w praktyce wygląda podążanie za nim aby zlokalizować źródło wody. Filmik stanowi także absolutną podstawę podstaw jeżeli chodzi o tropienie, co w przyszłości także może się przydać do polowania. Jeżeli nie mamy doświadczenia w tropieniu zwierzyny, polecam zaczynać ćwiczyć to zagadnienie o wschodzie lub zachodzie słońca, kiedy jest ono nisko. Wtedy kąt padania światła na łąki sprawia, że wszelkie zagłębienia, nieregularności i w tym szlaki zwierzęce są lepiej widoczne.

Zapraszamy do obejrzenia pozostałych filmów instruktażowych przedstawiających techniki survivalowe. Szkoła przetrwania ma to do siebie, że każda wiedza, nawet tylko teoretyczna, może okazać się bezcenna. Zapraszamy także do uczestnictwa w naszych szkoleniach. Odbywają się one regularnie w lasach bardzo niedaleko na południe od Warszawy, w okolicach uzdrowiska Konstancina-Jeziorny.

bottom of page